0 ,-Kč
zobrazit obsah košíku

Povlečení

Bavlněné povlečení

Krepové povlečení

Dětské povlečení

Ložní soupravy
Prostěradla
Bytové doplňky

Stálobarevnost a gramáž tisků
ložního prádla

Dalším dotazem ohledně nákupu povlečení bývá stálobarevnost tisků. Největší chybou spotřebitelů bývá používání prášků s bělícími účinky a jiných mediálně preferovaných pracích prášků. Po použití těchto prášků vzniknou na ložních soupravách bílé mapy, které již nikdy z tisku neslezou. Na povlečení se používají buď pigmentové nebo reaktivní tisky. Kvůli ceně se nejvíce používají pigmentové tisky, které je nejspolehlivější prát na 40°, aby nedošlo k jejich vyblednutí. Reaktivní barvy se mohou prát běžně na 60°, ale zde může být celkem vysoký cenový rozdíl. Také stálobarevnost je závislá na zvolené teplotě praní. Spotřebitel by měl zvolit teplotu dle rozsahu umazání výrobku.

Většina spotřebitelů se zajímá také o gramáž tkaniny. Běžná gramáž tkaniny se používá 125g/m2.

Samotná gramáž ale nemá na kvalitu tkaniny veliký vliv. Kvalita tkaniny je závislá hlavně na dostavě tkaniny ( osnově, útku ). Může se používat tkanina o hmotnosti 110g/m2 a díky velké hustotě a jemným přízím je tkanina kvalitnější a příjemnější pro spotřebitele.

Všechna práva vyhrazena, NašePovlečení.CZ ©2008 | www.nasepovleceni.cz | info@nasepovleceni.cz | Design a kód Wedipa.com